wynajem aut Poznań

Kto korzysta z usług wypożyczalni samochodów?

Kto korzysta z zasobów wypożyczalni samochodów jakie działają w Poznaniu? Czy mowa tutaj wyłącznie o firmach oraz klientach prestiżowych, dla jakich taka wynajem aut Poznań, to doskonała alternatywa i czytaj więcej »

regeneracje cylindrów

Naprawiamy wtryskarkę

Naprawa wtryskarki może być kosztowna, ale tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, co się zepsuło. Bardzo często uszkodzeniu ulega cylinder, w którym znajduje się ślimak. Odpowiadają te elementy z czytaj więcej »

używane maszyny offsetowe

Druk offsetowy

Bardzo popularny na całym świecie jest druk offsetowy, dlatego powstaje coraz więcej maszyn, które są wstanie go wykonywać najlepiej jak to tylko jest możliwe. Jest to forma druku płaskiego, który wyk czytaj więcej »

maszyny poligraficzne

Druk cyfrowy

Dzisiaj bardzo często można spotkać specjalne maszyny, które mogą drukować cyfrowo. Mamy zdjęcia cyfrowe i wszędzie jest jakość cyfrowa, a zatem takie maszyny poligraficzne są bardzo potrzebne. Jeśli czytaj więcej »

woda dla dzieci

Najlepsza woda

Wybierając wodę dla dziecka trzeba będzie się bardzo dobrze zastanowić. To nie jest od tak łatwa decyzja, dlatego jeśli chcemy żeby w wodzie były takie składniki, jakie są potrzebne dzieciom to trzeba czytaj więcej »

ksylitol cukier

Ksylitol – cukier dla cukrzyka

W ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej zachorowań na przewlekłe choroby, np. cukrzycę. Wiele osób boryka się również z nadwagą. To wszystko sprawia, że coraz chętniej i coraz częściej szukamy pr czytaj więcej »

kancelaria Kraków

Kancelaria adwokacka

W kancelarii adwokackiej pracują ludzie, którzy znają się bardzo dobrze na prawie. Naprawdę trzeba się znać żeby można było prowadzić różnego rodzaju sprawy. To, dlatego kancelaria Kraków zawsze weryf czytaj więcej »

wirtualne biuro Kraków

Lokal dla biznesu - najlepsze wyjścia

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami i trudnościami. Jednak ze wszystkim można sobie dać radę. Jednym z podstawowych zadań powinno się okazać znalezienie odpowiedniego lokalu dla czytaj więcej »

Sanok

Autosan chlubą Sanoka

Wielu fanów motoryzacji ubolewa, iż wszystkie samochody osobowe produkowane w naszym kraju to pojazdy zagranicznych marek. Znacznie lepiej sytuacja prezentuje się, jeżeli weźmiemy pod uwagę autobusy. czytaj więcej »

PURMO

Klasyka czy ekstrawagancja?

Wydawałoby się, że wybór grzejnika jest sprawą oczywistą i że z pewnością nie sprawi żadnych kłopotów. Tymczasem, wybór grzejników nie jest łatwy. Uzależniony jest on od stylu w jakim urządzamy nasze czytaj więcej »

 

Ksylitol – cukier dla cukrzyka

ksylitol cukierW ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej zachorowań na przewlekłe choroby, np. cukrzycę. Wiele osób boryka się również z nadwagą. To wszystko sprawia, że coraz chętniej i coraz częściej szukamy przyjaznych i zdrowych dla naszego organizmu produktów. Sięgamy po zdrową żywność, pijemy więcej wody, ograniczamy spożywanie, a zwłaszcza cukrów. Jednak nie zawsze łatwo nam to przychodzi…

Zmiana trybu życia i zmiana nawyków żywieniowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Bardzo trudno z dnia na dzień pozbyć się swoich nawyków, do których przyzwyczajeni jesteśmy od lat. Warto wiedzieć jednak, że nie zawsze musimy rezygnować z cukru, niekiedy wystarczy, że po prostu go zamieniny na inny produkt. I wcale nie chodzi tu o słodzik, lub o miód.

Naturalnym cukrem, którym możesz zamienić cukier klasyczny jest ksylitol cukier. Cukier ten występuje w korze drzew liściastych, przede wszystkim w buku. Jego śladowe ilości znajdują się również w warzywach, np. w kukurydzy, ale tez w niektórych owocach.

dobra ksylitol cukier

Dlaczego jest to tak dobry produkt dla cukrzyków? Z dwóch powodów. Po pierwsze, charakteryzuje się o 40% mniejszym poziomem kalorii niż w klasycznym cukrze. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że jego indeks glikemiczny jest niski i wynosi tylko 8. Oznacza to, że metabolizm przebiega wolno, nie powodując wzrostu poziomu cukru we krwi oraz wydzielania dużych ilości insuliny. Jeżeli cierpisz zatem na otyłość, jeśli chcesz mieć lepsza figurę lub cierpisz na cukrzycę, koniecznie wypróbuj ten cukier!